picture

Başkan'ın Mesajı

 

Değerli Dostlar,

Aksoy ailesi olarak, 1969 yılından itibaren, Balkan ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede ve çeşitli sektörlerde faaliyet göstermekteyiz. 2001 yılında faaliyet göstermekte olan tüm şirketlerimizi ‘Aksoy Grup’ çatısı altında bir araya getirerek daha verimli ve güçlü bir pozisyon almayı hedefledik. Geçmiş olduğumuz 40 yılı aşkın bu süre içerisinde, istikrarlı ve emin adımlarla birçok başarılı projeye imza attık.

Bu projelerden beni en çok heyecanlandıran ve mutlu eden doğduğum yer olan Kosova’daki Fushe Kosove Un Tesisinin bünyemize katılması ve çağdaş ve modern bir tesis haline getirilmesi olmuştur. Buradaki yatırırmımızda daha çok duygusal ve ailevi bağlarımızın etkisi olmuştur. Kosava ‘da istihdam yaratmak ekonomik büyüme ve gelişimin artmasına katkı sağlamak kültürel ve sosyal gelişime katkıda bulunmak şirketimizin temel amaçlarındandır.

Son yıllarda hızlı bir değişim ve büyüme süreci yaşayan grubumuz, yeni yatırımlar, teknolojik yenilenme, kurumsallaşma çalışmaları, yeni pazarlar ve yeni ürünlerle gelişmesini sürdürmektedir. Bu yapısal değişiklikler ile sürdürülen büyüme trendi, Grubumuzu faaliyet göstermekte olduğu bölgelerde önemli ve bir o kadar da değerli bir oyuncu yapmayı amaçlıyor.

İçinde bulunduğumuz yüzyılın zorlu koşullarında başarıyı yakalamış olmak artık tek başına yeterli olmuyor. Biliyoruz ki başarıyı kalıcı kılabilmek de en az başarıyı yakalamak kadar önemli. Bu sebeple atacağımız adımlarla, geleceğimizi de bugünden inşa etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Bu noktada Grubumuzun bitmek bilmeyen heyecanı ve azimli çalışmalarıyla başarılarına yenilerini eklemeye, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında fark yaratmaya devam edeceğine olan inancım tamdır.

“Faaliyet göstermekte olduğumuz ülkelerde toplumun ilerlemesinde anahtar rol oynayan, sosyal sorumluluk sahibi bir grubuz ve bu şekilde yolumuza devam etmeye kararlıyız."

Saygılarımla,
İbrahim Aksoy
Yönetim Kurulu Başkanı

 

picture